Jedenastego listopada odbyło się kolejne spotkanie Krucjaty Eucharystycznej dla chłopców. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej, którą odprawił dla nas ks. Szymon Bańka. Podczas kazania kapłan podkreślił znaczenie Matki Bożej w odbudowie narodu polskiego.

Po Mszy Świętej udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie zagraliśmy m.in. w „W piłka parzy”, „Murarza”, „Wyścigi rzędów”. Nie zabrakło oczywiście gier zespołowych, przeciągania liny czy też wspinania się po linie. Po wyczerpującej zabawie z przyjemnością zjedliśmy obiad. Później Brat Maksymilian przedstawił nam prezentację o ofierze. Dowiedzieliśmy się, że ofiarą jest to, co nas najwięcej kosztuje. Dla jednej osoby będzie to odmówienie sobie słodyczy, dla innej – posłuszeństwo. Ofiara, jeśli jest wykonywana z miłości do Pana Boga, może wyprosić wiele łask dla nas samych i innych.

Po prezentacji przypomnieliśmy sobie Hymn Krucjaty i wróciliśmy do zabaw w sali. Na zakończenie spotkania udaliśmy się do Kościoła, gdzie uczyniliśmy rachunek sumienia i podziękowaliśmy Panu Jezusowi za udane spotkanie.      Daniel