W lutym po raz pierwszy odbyło się spotkanie Krucjaty Eucharystycznej w Poznaniu. Po Mszy św., którą odprawił ks. Dawid Wierzycki, brat Maksymilian przybliżył dziewczętom i chłopcom historię założenia Krucjaty, jej cel, oraz środki, które rycerzom powinny służyć za oręż w codziennej duchowej walce. Dzieci otrzymały też swoje pierwsze Skarbce Krzyżowca i uzupełniły braki w kolekcji „Rycerzyków”.

Po prezentacji przyszedł czas na integrację w postaci różnych zabaw ruchowych. Nie mogło też zabraknąć gry w „mafię”, która okazała się niezwykle emocjonująca.

Dzięki życzliwości rodziców mogliśmy posilić się pysznym domowym żurkiem i tak pokrzepieni wyruszyliśmy na Stare Miasto. Tam, w Muzeum Rogalowym Poznania zostaliśmy wprowadzeni w świat rogali świętomarcińskich: wysłuchaliśmy legendy o powstaniu pierwszego rogala, dowiedzieliśmy się, co wspólnego ma z tym wszystkim święty Marcin, a także wzięliśmy udział w warsztatach przygotowywania tego tradycyjnego poznańskiego smakołyku.

 

Poza tym nauczyliśmy się co ciekawszych słów z gwary poznańskiej i poznaliśmy historię miasta. Na koniec jeden z naszych rycerzy wygrał rogal w konkursie, a każdy z nas otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika.

Po dniu pełnym wrażeń wszyscy powrócili do swoich domów. Mamy nadzieję, że Krucjata Eucharystyczna będzie tu działać prężnie i stale się rozwijać, by pozyskać jak najwięcej dusz dla Pana Jezusa.                                                        Zosia