Młodzi Rycerze z dumą i szacunkiem przyjęli medaliki z Matką Boską Ostrobramską oraz Panem Jezusem pokazującym Najświętsze Serce. Najpierw wszyscy wspólnie odmówili litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie ksiądz Dawid Wierzycki wygłosił piękne kazanie, po którym odprawił Mszę Świętą.
Kapłan wytłumaczył wszystkim, a szczególnie dzieciom, jak czasami trudno jest zrezygnować z własnych przyjemności i przyzwyczajeń, które sprawiają nam wielką radość. Podpowiedział nam, abyśmy czasami ofiarowali Bogu swoje radości i przyzwyczajenia w różnych intencjach. Kiedy trudno nam to zrobić, powinniśmy się zwrócić do Matki Bożej, która pomoże nam  w podjęciu pewnych decyzji i doda nam odwagi. To właśnie Ona, jako Królowa Krucjaty może uprosić nam łaskę, abyśmy wytrwali w naszych postanowieniach, jako prawdziwi Jej Rycerze.
Po kazaniu zostały uroczyście nałożone Medaliki, a następnie została odprawiona Msza Święta. 
Po Eucharystii wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia przed kościołem. I chyba każdy pojechał na piknik nad jezioro. Spędzone tam wspólnie dwie godziny ze smakołykami, przy brzegu czystej wody, w cieniu pięknych drzew, tuż przed zachodem słońca, były wymarzonym zakończeniem świątecznego dnia.