Jesienne spotkanie poznańskiej Krucjaty Eucharystycznej Rycerze i Rycerki spędzili w swojej kaplicy. Na samym początku dzieci miały za zadanie wykonać kartki świąteczne. Rycerze obudzili w sobie ducha kreatywności. Powstały naprawdę wspaniałe dzieła: choinkowe wycinanki naklejane na elegancki papier do życzeń.

Ale to nie był koniec naszego spotkania. Gdy wszystkie kartki były już skończone, dzieci podzieliły się na trzy grupy. Jedna z Pań opiekunek zorganizowała nam zajęcia detektywistyczne, ale z przesłaniem religijnym. Za zadanie mieliśmy rozwiązać 12 zagadek. I jak się później okazało, każde rozwiązanie było jedną z zasad życia według świętego Benedykta.

Listopadowa KE zakończyła się Mszą Świętą, w czasie której Ksiądz na kazaniu wspomniał o podstawowych zasadach życia: miłości bliźniego, która w codziennym życiu objawia się m.in. cierpliwością i pełnieniem dobrych uczynków wobec innych. Nie jest to łatwe, więc naszym zadaniem jest praca nad sobą samym i pomaganie wszystkim naszym domownikom.

Nim się obejrzymy, przyjdzie czas na kolejne spotkanie KE. Wszyscy czekamy na nie z niecierpliwością!   Marysia

Galeria zdjęć:

https://www.icloud.com/sharedalbum/#B15Gf693ZJrvhpO