Dzieci z poznańskiej Krucjaty Eucharystycznej od dwóch miesięcy ostro wzięły się do pracy.
Na marcowym spotkaniu przygotowywały dekoracje świąteczne: kartki, zajączki, ozdabiały jajka, gałązki, wianuszki i wszystkie przedmioty, które kojarzą się z Wielkanocą. Dwa tygodnie później wierni mogli zakupić co nieco i nacieszyć oczy barwnymi ozdobami.

Na początku kwietnia oferta poszerzyła się o palmy, które z kolei dzieci przygotowywały właśnie w pierwszą sobotę kwietnia. Różnej wielkości, niezwykle oryginalne i delikatnie zdobione zapewne się sprzedadzą w Niedzielę Palmową. Po ręcznych zajęciach dzieci z KE odmówiły różaniec w intencji Ojczyzny.

Spotkania KE w pierwsze soboty miesiąca pozwalają dzieciom nie tylko wspólnie zmagać się z czasami trudną pracą, ale razem się bawiąc uczą się współpracować. Nie jest to łatwe, ale pomagają nam w tym rodzice. Po gwarze rozmów, poniekąd zabaw i gonitw następuje cisza modlitwy. Ksiądz Dawid wyspowiada, pouczy i odprawi mszę świętą. My w czasie kazania słuchamy, jacy powinniśmy być. Zawsze przypomina nam, aby się zwracać do Niepokalanej z każdą troską. Żebyśmy nie poddawali się tak łatwo smutkom, kiedy nam źle. Kiedy nam coś nie wychodzi.

W ostatnią sobotę, Ksiądz powiedział, że nie możemy kaprysić. Że jeśli nam się czegoś nie chce zrobić, mamy ofiarować to Maryi. Mamy walczyć ze swoją niechęcią do różnych naszych obowiązków i naszego czasami “nie” wobec kogoś. Znieść to wielkie duchowe lenistwo dla Maryi i dla Jezusa. Będzie to wielka zasługa dla nas samych. Powinniśmy słuchać mamy, taty, pomagać rodzeństwu. Choć jest czasami to trudne – winniśmy dążyć do lepszego naszego zachowania wobec innych. Każdego dnia i o każdej jego porze. Nie poddawać się jeśli nam coś nie wyszło i od nowa pracować nad sobą. Z modlitwą na ustach z pewnością będziemy stawać się coraz lepsi.

Do świąt pozostało niewiele czasu. Mamy okazję pomagać mamie w pracach domowych i tacie w ogrodzie. Zapewne za miesiąc ksiądz Dawid zapyta nas jak nam poszło czynienie dobrych uczynków i czy nie kaprysiliśmy przy świątecznym stole 😉

Owoce pracy szwarnych poznańskich Rycerzy i Rycerek 😉