W drugą sobotę miesiąca odbyło się spotkanie Krucjaty Eucharystycznej dla chłopców i dziewczynek. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godzinie 10:00 z kazaniem ks. Wiktora Pasichnika. Ksiądz zachęcał w nim dzieci do coraz większej miłości ku Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Po śniadaniu, przyszedł czas na rozrywkę. Chłopcy bawili się w dmuchanych kulach, a dziewczynki wykonywały ozdobne choinki i bawiły się w gry integracyjne oraz zręcznościowe.

Głównym tematem ostatniego spotkania była cnota miłości względem Pana Boga. Brat Maksymilian starał się ukazać tę cnotę oraz zachęcał dzieci do jej praktykowania. W tym celu prosił, aby w najbliższym czasie podjąć trud, by jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki Krucjaty, domowe oraz szkolne. Jako motto wybrał słowa św. Tereski: „Za miłość płaci się tylko miłością”. Starł się w ten sposób uzmysłowić dzieciom, że doskonała miłość Pana Boga wymaga od nas, abyśmy całą duszą pragnęli i wszystkimi siłami starali się spełnić wolę Bożą, która wyrażona jest w Przykazaniach Bożych oraz obowiązkach stanu.

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci zasłużą sobie, aby na następnym spotkaniu wkleić do swojego „Paszportu do Nieba” – naklejki z tą cnotą.

Podczas natomiast prezentacji multimedialnej dla aspirantów, brat starał się wytłumaczyć dzieciom, czym jest ofiara oraz jakie jest jej wielkie znaczenie dla chwały Bożej i zbawienia dusz.