Spotkanie styczniowe dla chłopców i dziewczynek z Warszawy odbyło się w trzecią sobotę miesiąca. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godzinie 7:15 z kazaniem ks. Szymona. Mimo wczesnej pory, jak na sobotni poranek, kiedy to chciałoby się dłużej pospać po całym tygodniu porannego wstawiania, kościół wypełniony był dziećmi należącymi do Krucjaty.  Po mszy św. i śniadaniu, przyszedł czas na rozrywkę. Wraz z rodzicami wybraliśmy się na lodowisko, aby wspólnie bawić się i „spalać zbędne kalorie”. Sił nie brakowało, więc jeździliśmy przez prawie 2 godziny.

 

Po jeździe na łyżwach wróciliśmy do przeoratu na dalszą część programu.

Po sytej zupce przygotowanej przez nasze drogie mamusie przyszły nowe siły na wspólną zabawę i wysłuchanie prezentacji br Maksymiliana.

Głównym tematem prezentacji była cnota miłości bliźniego oraz miłości względem nieprzyjaciół. Brat Maksymilian starał się ukazać tę cnotę oraz zachęcał dzieci do jej praktykowania. Jako motto wybrał słowa Pana Jezusa: „Miłujcie się wzajemnie tak, jak Ja was umiłowałem”. Starł się ukazać dzieciom pobudki skłaniające nas do miłowania bliźniego, a nawet nieprzyjaciół.

Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci zasłużą sobie, aby na następnym spotkaniu wkleić do swojego „Paszportu do Nieba” naklejki z tą cnotą.

Link do zdjęć:

https://photos.google.com/share/AF1QipOzSBM0sfZR0cd7MRnxbNGh1-SY547kYY33M-4bNO-BEdHp4w7AOecIj9-ole-gyQ?key=ZjA4NU50T09mOV81U1hEZjVIQUk5d0lXeHk4WEJR