Spieszę donieść radosną nowinę o powstaniu nowego koła Krucjaty, które zawiązało się w Zaczerniu koło Rzeszowa. W pierwszym spotkaniu wzięło udział kilkanaście dzieci pochodzących z okolic Rzeszowa i Jarosławia. Rozpoczęło się ono mszą św. odprawioną przez ks. Łukasza Szydłowskiego. Podczas kazania przeor krakowskiego przeoratu ukazał cel Krucjaty Eucharystycznej oraz środki jego osiągnięcia. Po mszy świętej wygłosił także naukę o cnocie łagodności.

Następnie rozpoczęła się część zabawowo-integracyjna. Ponieważ pogoda była niekoniecznie zachęcająca do zabawy na świeżym powietrzu, zostały zorganizowane zabawy w świetlicy. Dzieci rysowały, grały w gry planszowe, klocki i patyczki drewniane. W trakcie “urodziły” się inne zabawy typu głuchy telefon i podobne gry towarzyskie oraz integracyjne.

W międzyczasie rozpogodziło się i pojawiła się możliwość wyjścia z domu, z której to opcji sporo dzieci skorzystało. “Biegaczy” łatwo było odróżnić po czerwonych uszach :-). Był też ciepły poczęstunek, o który zadbały nasze drogie mamy i co nieco na słodko. Spotkanie zakończyło się około 14:30.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji spotkania i życzymy wytrwałości!