11 grudnia w Józefowie odbyło się kolejne spotkanie Krucjaty Eucharystycznej. Po Mszy Świętej dziewięciu nowych chłopców przystąpiło do aspirantury.

Rozpoczęli tym samym nową przygodę w dążeniu do naśladowania życia rycerskiego, by pewnego dnia stać się rycerzem Chrystusa Króla. Tymczasem jako pazie podjęli wyzwanie, by zdobywać w przyszłości kolejne stopnie drabiny „stanu rycerskiego”: giermka, krzyżowca, aż w końcu zasłużą sobie na „pasowanie” na Rycerza. Gratulujemy i życzymy wytrwałości!

Po mszy św. i ceremonii zjedliśmy śniadanie i wkleiliśmy do naszych dyplomów znaczki z cnoty łagodności. W oczekiwaniu na gościa, czyli cieślę, zagraliśmy na sali gimnastycznej w „Czołgi” i „Bułgarskie traktory”.

Podczas zajęć z cieślą poznaliśmy jego zawód, etapy budowy domu z drewna oraz zalety takiego domu. Sami zresztą, posługując się wkrętarką, złożyliśmy szkielet domu. Oczywiście nie zabrakło podarunków od naszego gościa.

Następnie, aż do obiadu, graliśmy na sali w zbijaka. Po pysznym obiedzie obejrzeliśmy prezentację brata Maksymiliana o cnocie, w której mamy się ćwiczyć na przełomie grudnia i stycznia, czyli wierze. Spotkanie zakończyło się Nawiedzeniem Najświętszego Sakramentu.

Mikołaj