18 czerwca 2022 r. miało miejsce uroczyste zakończenie rocznej formacji dzieci w warszawskim kole Krucjaty Eucharystycznej. Podczas całego roku pracę nad cnotami i ideałami Krucjaty podjęło około 25 dziewcząt i 30 chłopców. W ich intencji, ks. Mirosław odprawił mszę św. i przewodniczył ceremonii przyjęcia nowych członków, która miała miejsce po kazaniu.

W szeregi Krucjaty tego dnia na stopień Giermka awansowało 15 dzieci, na stopień krzyżowców 12 giermków.

Aspirantki i aspiranci przyjęci do Rycerstwa Jezusowego czyli Krucjaty Eucharystycznej na stopień Giermka zobowiązali się odmawiać codziennie rano modlitwę ofiarowania dnia, wieczorną modlitwę i wypełniać Skarbiec Krzyżowca, by przyczyniać się do rozszerzania królestwa Jezusowego w sercach ludzkich, do odrodzenia w duchu eucharystycznym Ojczyzny i świata całego, do spełnienia zamiarów, jakie Najświętsze Serce Jezusa ma względem naszej Ojczyzny.

Przyjęci na drugi stopień Krucjaty Eucharystycznej – Krzyżowców zobowiązali się odmawiać codziennie rano modlitwę ofiarowania dnia, wieczorną modlitwę i wypełniać Skarbiec Krzyżowca. Ponadto odmawiać codziennie co najmniej dwie dziesiątki różańca; przyjmować (w miarę możliwości) w każdą niedzielę Komunię świętą, podejmować codziennie jakąś ofiarę; walkę ze swoją wadą główną; a także przystępować co miesiąc do spowiedzi.

Po mszy św. i pamiątkowych zdjęciach udaliśmy się na rodzinny spływ kajakowy. Tym razem płynęliśmy rzeką Pilica ze wsi Budy Michałowskie do Warki. Nasza grupa liczyła 87 osób. Płynęliśmy w kajakach trzyosobowych (57 os.) dwuosobowych (28 os.)
i jednoosobowych (2 os.). Po spływie zjedliśmy upieczone na ognisku kiełbaski.

 

Następnie miał miejsce biwak pod namiotami.

Po zakwaterowaniu dzieci miały mini wykład na temat nabożeństwa do Najświętszego Sakramentu.

Następnie przyszedł czas na zabawy dla dzieci, a dla rodziców czas na wspólne rozmowy.

Wieczorem zjedliśmy wspólnie kolację i śpiewaliśmy pieśni patriotyczne.

Biwak zakończyliśmy modlitwą.