W Józefowie 17 września odbyło się pierwsze spotkanie po wakacjach Krucjaty Eucharystycznej dla dziewcząt i chłopców. Rozpoczęliśmy ją wspólną Mszą Świętą, którą w naszej intencji odprawił ks. Mateusz. Wygłoszone kazanie o cnocie roztropności, przypomniało nam wszystkim, jak ważne miejsce w naszym wzroście do nieba ma ta właśnie cnota. Ksiądz Mateusz udzielił nam dobrych rad jak rozwijać i pielęgnować w swojej duszy cnotę roztropności. Jedną z nich jest poproszenie o pomoc w podjęciu słusznej decyzji rodziców lub Kapłana, zwłaszcza w sytuacji gdy nie jesteśmy jeszcze na tyle dojrzali by podjąć odpowiednią decyzję.

Po Mszy świętej wszyscy udaliśmy się na drugie śniadanie. Po śniadaniu Brat Maksymilian wraz z chłopcami wyszli na zewnątrz, aby w pobliskim lasku spędzić czas na zabawach i grach terenowych. Dziewczynki w tym czasie miały zajęcia krawieckie z p. Anią. Z kolorowego filcu, muliny, koralików i mnóstwa kolorowych dodatków oczek, serduszek, kwiatuszków, uszyłyśmy przepiękne zakładki do książek. Szycie nie jest jednak tak proste jak się wydaje. Najwięcej problemów sprawiały igła i nitka, które przecież uwielbiają się plątać.

Po zajęciach krawieckich poszliśmy z panią Alicją na salę gimnastyczną. Bawiłyśmy się w poznawanie imion innych osób, a następnie miałyśmy do pokonania tor przeszkód i na koniec nasza ulubiona gra „szczur”.

Następnym punktem spotkania był obiad który przygotowały nam p. Agnieszka dla dziewczynek i p. Kasia dla chłopców. Po obiedzie dziewczynki miały prezentację o cnocie roztropności którą przygotował brat Maksymilian. Na zakończenie naszego pierwszego spotkania w tym roku szkolnym, nawiedziliśmy Najświętszy Sakrament dziękując Bogu i Matce Najświętszej za ten wspólnie spędzony dzień.

Kornelia

Link do pozostałych zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/17bVEi1_o3U3Y3c31NAswGyVuXB0t89fV