Dnia 11 lutego odbyło się kolejne spotkanie koła Krucjaty Eucharystycznej. Krucjata po raz drugi w tym roku była łączona (chłopcy z dziewczynkami). Nasze spotkanie zaczęło się Mszą św., odprawianą przez księdza Mateusza. Na kazaniu ksiądz wyjaśnił nam jaką cnotę w tym miesiącu będziemy pielęgnować. Była nią cnota uprzejmości. Ksiądz omówił ją i powiedział jakie są grzechy przeciwko tej cnocie.

Po Mszy św. wszyscy udaliśmy się na stołówkę. Tam zjedliśmy śniadanie, a nasi rodzice mogli się napić kawy lub herbaty. Następnie poszłyśmy na wykład pana Patryka, chłopcy na salę gimnastyczną,

a rodzice w tym czasie mogli wysłuchać bardzo wartościowego wykładu księdza Mateusza.

https://akwinataedupl-my.sharepoint.com/:u:/g/personal/br_maksymilian_akwinata_edu_pl/EcnBeVAPBFFBhoqH83U9dH8Bn_Lyk7cBINpRSQo32MVl4g?e=L4HdTO

Pan Patryk omówił nam trzy różne kraje. Pierwszy był Egipt. Na początek musiałyśmy powiedzieć gdzie mniej więcej leży dany kraj, a następnie odpowiedzieć na trzy pytania, które p. Patryk dla nas przygotował. Potem podzieliłyśmy się na dwie grupy. W grupach musiałyśmy z kartonowych klocków zbudować piramidę. Pan oceniał która ze zbudowanych piramid bardziej przypomina prawdziwą.

Kolejnym krajem była Francja. W omawianiu tego kraju również musiałyśmy powiedzieć gdzie leży i też odpowiedzieć na trzy pytania. Tym razem musiałyśmy zbudować ze specjalnych patyczków wieżę Eiffla. W tym przypadku miałyśmy ściągę z projektora, na którym Pan wyświetlił nam wieżę.

Następnym i ostatnim omawianym krajem były Chiny. Tak samo jak w dwóch poprzednich krajach musiałyśmy powiedzieć gdzie leży i odpowiedzieć na trzy pytania. Teraz musiałyśmy podzielić się na jeszcze mniejsze grupy 3-4 osobowe. W małych grupach budowałyśmy z zapałek mur chiński. Pan również wyświetlił nam na projektorze jego zdjęcie.

Zajęcia okazały się dużo ciekawsze niż nam się wydawało.

Po zakończeniu zajęć poszłyśmy na salę gimnastyczną na której bawiłyśmy się w “piłka parzy”,” gąski gąski do domu” i w “murarza”. Natomiast chłopcy mieli zajęcia z p. Patrykiem pt. „W 80 dni dookoła świata”.

Następnie udałyśmy się do stołówki na obiad przygotowywany przez Panią Agnieszkę. Na obiad był żurek, który zjedliśmy ze smakiem. Niektóre dziewczynki brały nawet dokładkę.

Na deser jadłyśmy przepyszne domowe pączki, które specjalnie dla nas zrobiła Pani Danusia.

Po obiedzie poszłyśmy na wykład br. Maksymiliana o cnocie uprzejmości. Patronką dla nas na ten miesiąc będzie św. Scholastyka. Na początek wykładu br. Maksymilian opowiedział nam historię o Krainie, gdzie się robi co chce. Na wykładzie poznałyśmy jeszcze lepiej, o co dokładnie chodzi w cnocie uprzejmości. Br. Maksymilian omówił nam również grzechy , które wcześniej poznałyśmy na kazaniu. Powiedział nam jakie są grzecznościowe słowa, które powinniśmy używać w trakcie każdego dnia, i jak się nie należy zachowywać.

Następnie poszłyśmy do kaplicy podziękować Panu Bogu za dzisiejsze spotkanie i przyjęłyśmy komunię duchową.

W ten sposób zakończyła się nasza krucjata.

Kornelia