Dnia 14.10.2023 odbyło się kolejne spotkanie koła krucjaty eucharystycznej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. odprawianą przez księdza Mateusza Grabowskiego. Ksiądz opowiedział nam na swoim kazaniu czym jest cnota wielkoduszności i na czym ona polega. Po Mszy świętej udaliśmy się do stołówki i zjedliśmy drugie śniadanie. Następnie nasi rodzice poszli na wykład księdza Mateusza, a chłopcy wraz z br. Maksymilianem udali się do lasu, gdzie po podzieleniu na grupy grali w różne gry terenowe.

W tym czasie dziewczynki miły zajęcia z panią Danusią, robiłyśmy małe zeszyciki z kartek papieru i ozdabiałyśmy je naklejkami i innymi ozdobami.

Po zajęciach poszłyśmy na salę gimnastyczną i pobawiłyśmy się w murarza, ogień i woda i dentystę. W końcu musiałyśmy skończyć zabawę i iść na obiad – pyszne spaghetti, przygotowane przez panią Agnieszkę. Po obiedzie poszłyśmy na wykład br. Maksymiliana o cnocie wielkoduszności. Br. Maksymilian wytłumaczył nam więcej na czym polega ta cnota i powiedział młodszym dziewczynkom, jaki jest cel krucjaty, a następnie rozdał nam zadania z cnoty na dany miesiąc. Naszą patronką w tym miesiącu jest św. Teresa od dzieciątka Jezus a dla chłopców św. Stanisław Kostka. Po wykładzie wszystkie dzieci poszły do kaplicy się pomodlić i podziękować Panu Jezusowi za krucjatę i za mile spędzony czas.

Kornelia