W dniach od 15 do 17 września w Warszawie Radości odbyło się kolejne spotkanie dla młodzieży męskiej. Zaraz po przyjeździe w piątkowy wieczór chłopcy w liczbie około 30 zagrali mecz piłki nożnej na pobliskim boisku. Po powrocie do przeoratu i kolacji mogliśmy wysłuchać wykładu księdza Gytisa na temat grzeczności.

Następnego dnia rano miała miejsce modlitwa i Msza święta, a potem śniadanie i wykład. W tym dniu czekał nas spływ kajakowy. W tym celu pojechaliśmy pociągiem do Józefowa, a następnie busem na miejsce rozpoczęcia spływu. Płynęliśmy 5 godzin, ciesząc się piękną pogodą.

Gdy spływ dobiegł końca, odbyło się ognisko z kiełbaskami, a niektórzy chłopcy rozegrali mecz siatkówki.

Wieczorem wróciliśmy do przeoratu. Ostatni dzień spotkania – czyli niedzielę rozpoczęliśmy Mszą św. a następnie pojechaliśmy na zwiedzanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, które mieści się w budynkach dawnego więzienia na ul. Rakowieckiej. Pani przewodnik opowiedziała nam m. in. o planie dnia więźniów, a sami mogliśmy obejrzeć zrekonstruowane cele.

Po skończeniu zwiedzania i zjedzeniu pizzy, chłopcy rozjechali się do domów. Mimo tak krótkiego czasu chłopcy zdążyli zawiązać nowe znajomości, lub odnowić stare, ponieważ o to właśnie, oprócz uświęcenia się, w tych spotkaniach chodzi.

Mikołaj