W daniach od 20 do 22 października odbyło się spotkanie dla młodzieży żeńskiej. Po przyjeździe do przeoratu, zostałyśmy zakwaterowane do pokoi w domu rekolekcyjnym i drewnianym domku. Nie pomieściłyśmy się w jednym budynku, gdyż na zjazd przyjechało, aż 47 dziewczyn z całej Polski. Następnie była kolacja. Oczywiście dziewczyny pomagały w nakryciu i posprzątaniu po niej. Tak było do końca wyjazdu przy każdym posiłku. Grałyśmy też w różne gry, np. Tajniaków, mafię i karty.
W sobotę po Mszy św. i śniadaniu  byłyśmy na zajęciach z ceramiki, podczas których poznałyśmy tajniki tego rzemiosła tworząc zwierzątka-skarbonki.
Podzieliłyśmy się na dwie grupy, więc po zajęciach mogłyśmy od razu zasiąść do obiadu. Po południu pojechałyśmy na ściankę wspinaczkową.
Były to bardzo przyjemne i rozwijające zajęcia, a pod wieczór miałyśmy koncert skrzypcowy, który zafundowała nam koleżanka przepięknie grając na skrzypcach. Grałyśmy też w różne gry fabularne.
W niedzielę po Mszy św. i szybkim śniadaniu pojechałyśmy do Muzeum Narodowego. Byłyśmy na wystawie pt. “Sztuka średniowieczna pełna blasku.” Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o sztuce w średniowieczu. Po skończonym zwiedzaniu poszłyśmy na bardzo dobrą pizzę. Podczas spotkania miałyśmy także okazję usłyszeć dwa wykłady x. Gytisa dotyczące roli kobiety i cech kobiecych.
Cały wyjazd był owocny w nowe przyjaźnie łączące dziewczyny z różnych części Polski. Więcej takich wyjazdów!

Marta