Dnia 11.11.2023 odbyło się kolejne spotkanie koła Krucjaty Eucharystycznej. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą odprawianą przez księdza Mateusza Grabowskiego. W czasie kazania ksiądz wyjaśnił nam czym jest cnota szczodrości, na czym ona polega oraz jak ją pielęgnować. Po Mszy Świętej udaliśmy się na stołówkę i zjedliśmy drugie śniadanie. Następnie nasi rodzice poszli na wykład księdza Mateusza a nasze młodsze rodzeństwo w wieku 3-6 lat udało się na zajęcia z Harcerkami i Harcerzami z 153 szczepu MDHiZ.

Chłopcy wraz z br. Maksymilianem udali się na salę gimnastyczną, gdzie mieli okazję pobawić się w rożne zabawy takie jak piłka nożna czy unihokej. Do rozwiązania mieli również krzyżówkę, dotyczącą znajomości najnowszego trzech ostatnich numerów Rycerzyka – pisma Krucjaty Eucharystycznej dla dzieci i młodzieży. Przedseminarzyści mogli na podstawie niej zobaczyć kto czyta Rycerzyka i co z niego biorą sobie coś do serca.

W tym samym czasie dziewczynki miały zajęcia plastyczne z naszą ukochaną Panią Danusią. Na tym spotkaniu miałyśmy okazję zrobić lampiony na nadchodzący adwent. Do tego użyłyśmy kolorowy papier, bibułę, błyszczące kamyczki oraz wstążeczkę. Każdy lampion wyszedł wspaniale.

Po zajęciach dziewczynki poszły na salę gimnastyczną, a chłopcy w tym czasie zajmowali się szyfrowaniem wiadomości.

Kolejnym punktem spotkania był obiad przygotowany dla dzieci uczestniczących w krucjacie przez Panie Agnieszki. Dziewczynki po obiedzie udały się na wykład brata Maksymiliana o cnocie szczodrości. Brat Maksymilian wyjaśnił na czyn owa cnota polega i rozdał dzieciom kartki z zadaniami na ten miesiąc. Pod koniec naszego spotkania wszystkie dzieci wraz z rodzicami udali się do kaplicy podziękować Panu Jezusowi za wspólnie spędzony czas, przyjmując w tej intencji komunię duchową.

Kornelia