Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się 2 grudnia zorganizować kolejne spotkanie KE w Zgierzu.

Rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą a następnie wspólnym śniadaniem. Następnie wysłuchaliśmy prezentacji ks. Gytisa o bardzo ważnej cnocie wielkoduszności, która wypływa z cnoty męstwa. Mamy już swoich patronów na grudzień tj. św. Stanisława Kostkę i św. Tereskę od Dzieciątka Jezus.

Po prezentacji podzieliliśmy się na dwie grupy. Dziewczynki rozpoczęły szykowanie wieńca adwentowego pod nadzorem pani Moniki i pani Tanji oraz z pomocą Uli. Wszystko przebiegało bardzo sprawnie, w miłej atmosferze.

 

Na koniec wyszły piękne wieńce, które będą nam przypominały o zbliżającym się okresie Wcielenia, o czterech tygodniach przygotowania w duchu pokuty i modlitwy.

Tymczasem chłopcy, w dużo głośniejszej i bardziej żywiołowej atmosferze, podzieleni na dwie grupy, budowali z klocków tor pod wyścigi samochodowe. Po 30 minutach wspólnego wysiłku praca była skończona, jeszcze 15 minut treningu na nowym torze i byliśmy gotowi na rywalizacje.

 

Zawody okazały się na tyle ciekawe, że odwiedzili nas tatusiowie i grupa dziewczynek z KE

Najszybszy okazał się Stanisław, który w nagrodę otrzymał upominek w postaci własnoręcznie zrobionych puzzli, przygotowanych przez Augustyna wraz z opiekunem KE.

KE zakończyliśmy nawiedzeniem Najświętszego Sakramentu i otrzymaniem błogosławieństwa od ks. Gytisa.

Króluj nam Chryste

Opiekun KE Zgierz