W dniach od 19 do 21 stycznia w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie integracyjne dla chłopców (było ich 24). Po przyjeździe do Schroniska Młodzieżowego i kolacji odbył się pierwszy wykład księdza Antoniego, mówiący o tym, aby zawsze zastanawiać się nad tym, czy to co się robi i to, czym się interesuje, pomaga osiągnąć zbawienie, czy wręcz przeciwnie- jest w tym przeszkodą. Dlatego należy zadawać sobie pytania „po co” i w „jakim celu”.

Po wykładzie był czas na integrację (która jest ważnym celem każdego spotkania), podczas którego zagraliśmy w mafię. Następnego dnia rano po śniadaniu udaliśmy się do krakowskiego przeoratu, gdzie miał miejsce kolejny wykład. Tym razem ksiądz wyjaśnił, jak zaplanować i realizować cele.

Po Mszy świętej pojechaliśmy do kopalni soli w Wieliczce, gdzie zwiedziliśmy byłą kopalnię w strojach prawdziwych górników. Przewodnik opowiadał o tym, w jaki sposób wyglądała kiedyś praca w kopalni, czy jak wygląda dostarczanie powietrza do tak głębokich pomieszczeń.

Na koniec każdy z chłopców został pasowany na górnika i dostał pamiątkowy dyplom.

W oczekiwaniu na obiad zrobiliśmy krótki spacer po Wieliczce – wstąpiliśmy na chwilę do kościoła św. Klemensa, a także zobaczyliśmy rynek.

Po obiedzie przyszedł czas na jeszcze jedną atrakcję- lodowisko w parku Jordana w Krakowie. Ostatniego dnia w niedzielę rano zwiedziliśmy Stare Miasto w Krakowie. Pani przewodnik mówiła o wielu ciekawych rzeczach, dotyczących czasów, gdy miasto to było ważnym miejscem, jeśli chodzi o handel.

Następnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Spotkanie zakończyło się obiadem w postaci pizzy.

Mikołaj