Dnia 10.02.2023 odbyło się kolejne spotkanie koła Krucjaty Eucharystycznej w Józefowie. Nasza Krucjata rozpoczęła się od Mszy Św. odprawianej przez księdza Piotra Dzierżaka. Tematem kazania była cnota wstrzemięźliwości. Ksiądz Piotr wyjaśnił nam czy jest cnota wstrzemięźliwości. Wyraźnie zaznaczył, że skłania ona nas do walki przede wszystkim z nieumiarkowaniem w jedzeniu i piciu. Dlatego też
w czasie Wielkiego Postu naszym zadaniem z cnoty wstrzemięźliwości jest niepodjadanie między posiłkami.

Po Mszy Św. wszyscy udali się na stołówkę, gdzie zjedliśmy drugie śniadanie. Następnie chłopcy poszli do lasu wraz z Bratem Maksymilianem i z przed seminarzystami, gdzie bawili się w różne gry terenowe. W tym samym czasie dziewczynki w szkolnej sali gimnastycznej, bawiły się w: murarza, zbijaka oraz ogień i wodę.

Po zabawach przyszedł czas na wykład z Bratem Maksymilianem. Dzieci uwielbiają tę część spotkania. Bart opowiedział nam do walki z jakimi występkami skłania nas cnota wstrzemięźliwości oraz w jaki sposób możemy się poprawiać z łakomstwa.

Po wykładzie dziewczynki miały warsztat z Panią Danusią. Dekorowały ciasteczka oraz niebiańsko pyszne pączki upieczone przez Panią Danusię. Każda dziewczynka miała przygotowane na talerzyku dwa pączki przekrojone na pół oraz trzy ciasteczka, które należało udekorować przygotowaną bitą śmietaną i różnego rodzaju posypkami i bakaliami. Tak przygotowane pączusie były naszym deserem po obiedzie, którym poczęstowałyśmy na koniec spotkania chłopców.

Po posiłku wszyscy poszliśmy do kaplicy nawiedzić Najświętszy Sakrament. W kaplicy podziękowaliśmy Panu Jezusowi za mile spędzony czas oraz prosiliśmy o łaski potrzebne na zbliżający się Wieli Post. Przyjęliśmy Komunię Duchową w naszych intencjach i ty zakończyliśmy nasze comiesięczne spotkanie.

Kornelia