15 czerwca mieliśmy okazję podsumowania kolejnego roku spotkań Krucjaty Eucharystycznej, przypomnienia jej najważniejszego celu, którym jest walka o zbawienie własnej duszy. Jak zwykle rozpoczęliśmy Mszą Świętą. W trakcie kazania ksiądz Mateusz przypomniał o tym, że Krucjata Eucharystyczna w dzisiejszym świecie nie jest już wyprawą do Ziemi Świętej, lecz mozolną bitwą o każdą z kolejnych cnót i uświadomił nam, że nawet wakacje nie są na od nich odpoczynkiem, lecz nieustannym ćwiczeniem się w dążeniu do dobrego. Chwilę później nastąpiło przyjęcie nowych członków do Krucjaty Eucharystycznej i awansowanie na kolejne poziomy członków z dłuższym stażem uczestnictwa: Giermka (17 os.), Krzyżowca (5 os.) i Rycerza (7 os.). Warto zwrócić uwagę, że nie są to puste tytuły. Wiążą się one z dużą odpowiedzialnością i poświęceniem.

Wkrótce potem udaliśmy się w kierunku rzeki Pilicy, aby całą grupą popłynąć kajakami. Niestety okazało się, że w okolicy są dwie miejscowości o nazwie Budy Michałowskie przez co niektórzy zostali źle poprowadzeni przez nawigację i wylądowali w miejscowości o tej samej nazwie, jednak o godzinę drogi dalej od miejsca docelowego. Ta sytuacja pokazuje, że plany to jedno, a ich realizacja to drugie. Na szczęście uczestnicy zaczekali na nieszczęśników i wszyscy mieli możliwość wspólnego wypłynięcie kajakami, a było ich dużo bo aż 51.  Miłym akcentem w trakcie wiosłowania były rozmowy i czas na podziwianie piękna przyrody.

Warto też wspomnieć o tym, że rzeka była spokojna przez co dobrze dostosowana do najmłodszych uczestników. Po dotarciu do celu na ognisku mogliśmy spokojnie przystąpić do przygotowania jedzenia. Czas przy ognisku dla dorosłych sprzyjał rozmowom, a dla młodszych, którzy kąpali się w rzece miejscem zabawy. Pozostałe dzieci biegały i bawiły się razem dla umilenia czasu.

Uważam, że to był naprawdę dobrze i wartościowo spędzony czas, mieliśmy możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej, poznania nowych osób i odpoczynku w gronie znajomych i przyjaciół.

P.S Życzę wszystkim błogosławionych, bezpiecznych i udanych wakacji 🙂

Maja